Cashout – Zamknięcie zakładu w dogodnym momencie

Kilka lat temu w zakładach bukmacherskich pojawiła się funkcja cashout i natychmiast stała się hitem wśród początkujących i zaawansowanych typerów. Na początku tylko niektóre firmy bukmacherskie oferowały taką opcję i dzięki temu przyciągały coraz więcej klientów. Gracze niechętnie rejestrowali się na stronach, gdzie funkcja ta nie była dostępna. Dlatego też obecnie wiele szanujących się zakładów bukmacherskich oferuje funkcję cashout. Dzięki niej gracz może zamknąć zakład przed zakończeniem spotkania i zminimalizować utratę wpłaconych pieniędzy. Wiele zależy od doświadczenia i odpowiedniej analizy sytuacji pozbawionej nadmiernych emocji, ale cashout może być bardzo przydatną funkcją dla użytkowników.

Kasyno
Zalety
Bonus
Ocena
Graj teraz
1
 • Dobry bonus w kasynie
 • Oferuje zakłady sportowe
 • Świetna marka w Polsce
2000 zł
2
 • Szeroki wybór zakładów sportowych
 • Oferta powitalna na pokera
 • Dużo darmowych spinów
3200 zł + 30 Darmowe spiny
* TC BML Group Ltd jest licencjonowana i regulowana przez Malta Gaming Authority na podstawie licencji MGA/CRP/108/2004
3
 • Wysokie jackpoty
 • Wiele opcji płatności
 • Ponad 50-letnie doświadczenie
4000 zł + 300 Darmowe spiny
* TC BML Group Ltd jest licencjonowana i regulowana przez Malta Gaming Authority na podstawie licencji MGA/CRP/108/2004
4
 • Codzienne jackpoty
 • Wysoki bonus powitalny
 • Szeroki wybór gier
4000 zł + 400 Darmowe spiny
* TC BML Group Ltd jest licencjonowana i regulowana przez Malta Gaming Authority na podstawie licencji MGA/CRP/108/2004
5
 • Wiele metod płatności
 • Ponad 1000 automatów
 • Świetne zakłady bukmacherskie
100% bonus aż do €122
* BML Group Ltd jest licencjonowana i regulowana przez Malta Gaming Authority na podstawie licencji MGA/CRP/108/2004

Czym jest funkcja cashout?

Cashout lub cash out to termin, z którym możemy się spotkać w zakładach bukmacherskich online. Warto wspomnieć, że nie jest on równoznaczny z cashback – specyficznym bonusem dostępnym w kasynach online, dzięki któremu możemy uzyskać częściowy zwrot przegranych pieniędzy. Cashout to funkcja pozwalająca nam zamknąć zakład postawiony w zakładach bukmacherskich i odzyskać część wpłaconych pieniędzy. Co istotne, zamknięcie zakładu odbywa się przed zakończeniem konkretnego wydarzenia sportowego lub gdy nie wszystkie wydarzenia na kuponie akumulowanym dobiegły końca. Funkcja zamknięcia zakładu to nie to samo co anulowanie zakładu.

Cashout pozwala nam zminimalizować straty, jeśli widzimy, że obstawione spotkanie nie odbywa się po naszej myśli i nie jesteśmy już pewni postawionego zakładu. Jest to funkcja szczególnie często wykorzystywana w zakładach na żywo, kiedy na bieżąco obserwujemy zmiany zachodzące na boisku, arenie czy stadionie i możemy szybko wycofać się z wcześniej podjętej decyzji.

Jak działa cashout?

Wyobraź sobie następujący scenariusz: siedzisz na kanapie i oglądasz mecz piłki nożnej. Spotkanie jest wyrównane, obie drużyny naprzemiennie zyskują i tracą przewagę. Nagle Twoja drużyna strzela gola i prowadzi, ale nie do końca jesteś przekonany co do końcowego wyniku. Właśnie w tym momencie możesz skorzystać z funkcji cashout! Wystarczy kliknąć na kupon na stronie zakładu bukmacherskiego, wcisnąć przycisk “cashout” lub “wypłać teraz” i odzyskać wskazaną kwotę. Pieniądze masz z powrotem na koncie, przed zakończeniem spotkania i niezależnie od ostatecznego wyniku. Nie wygrywasz co prawda żadnych dodatkowych środków, ale też nie tracisz 100% postawionego zakładu. Podobnie wszystko odbywa się, gdy Twoja drużyna przegrywa. Po co czekać do końca spotkania i gwarantowanej przegranej? Zamiast tego możesz skorzystać z funkcji cashout i zminimalizować stratę.

Zalety funkcji zamknięcia zakładu

Wykorzystanie cashoutu w odpowiednim momencie może być dla Ciebie opłacalne. Największą zaletą tej funkcji jest oczywiście możliwość zabezpieczenia się przed utratą całkowitej kwoty postawionego zakładu. Jest to szczególnie przydatne, gdy stawiasz kupon akumulowany. Dla przykładu 3 z Twoich zdarzeń były trafione, pozostałych nie jesteś pewien. Możesz zamknąć kupon i odebrać wygraną z tych kilku szczęśliwych zakładów. Cashout jest idealnym rozwiązaniem przy obstawianiu sportów, w których dochodzi do szybkich zwrotów akcji jak właśnie piłka nożna lub siatkówka. Wyczucie odpowiedniego momentu do skorzystania z funkcji cashout będzie zależeć od naszego przygotowania do meczu – wiedzy odnośnie formy zawodników i dogłębnej analizy poprzednich spotkań. Cashout jest także pomocnym narzędziem dla początkujących typerów. Tego rodzaju zabezpieczenie przed utratą całej postawionej kwoty może ośmielić niepewnych graczy.

Ryzyko przy korzystaniu z cashoutu

Największe ryzyko, jakie można ponieść przy skorzystaniu z funkcji cashout, to oczywiście utrata potencjalnej wygranej. Eliminujemy więc ryzyko stuprocentowej utraty postawionej kwoty, ale jednocześnie nie mamy już szansy na zysk, jeśli spotkanie jednak rozstrzygnie się tak, jak wstępnie zakładaliśmy. Jest to ponton bezpieczeństwa, ale jednocześnie może nam przynieść minimalne straty. Dlatego też przy obstawianiu zakładów na żywo zawsze należy pamiętać o trzymaniu emocji na wodzy. Wiele może się zmienić w kilka chwil zarówno na naszą korzyść, jak i niekorzyść, dlatego warto kierować się zdrowym rozsądkiem i dobrze przygotowywać się do stawiania zakładów.

Cashout - Zamknięcie zakładu w dogodnym momencie

Cashout – o czym warto pamiętać?

Trzeba mieć świadomość, że funkcja cashout nie zawsze jest dostępna u bukmacherów online. Czasem przycisk umożliwiający skorzystanie z cashoutu będzie nieaktywny i oznacza to, że bukmacher chwilowo wyłączył możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu. Nie oznacza to jednak, że nie będzie on dostępny za jakiś czas. Proponowana kwota cashoutu zależeć będzie od kilku czynników m.in.: liczby obstawionych zdarzeń, stawki kuponu, kursów trafionych zdarzeń i tych, które pozostały do rozstrzygnięcia. Kwota zależna jest więc od bukmachera i nie ma możliwości jej negocjowania. Ponadto funkcja cashout jest dostępna dla kuponów, na których nie widnieją przegrane zdarzenia, a nierozstrzygnięte spotkania muszą nadal znajdować się w ofercie bukmachera.

Wszystkie szczegóły dotyczące korzystania z cashoutu zawarte są w regulaminie i jak zawsze polecamy zapoznać się z nim przed postawieniem zakładu. Warto rozglądać się też za innymi wariantami jak na przykład częściowy cashout. Ta wersja umożliwia zamknięcie części kuponu i pozostawienie pozostałych zdarzeń dalej w grze. Ogólnie rzecz biorąc, cashout to przydatna funkcja w zakładach bukmacherskich. Dzięki niej stres związany z postawieniem dużej kwoty w zakładach na żywo może być znacznie mniejszy, a ryzyko straty zminimalizowane!